20.02.2016

Banaćani kleknuli pred Ribnicom

Utakmica sezone u kraljevačkom sportskom hramu bila je dobra odbojkaška predstava. Do tehničkog tajm auta u prvom setu gosti su samo jednom vodili 4-5, dok je Ribnica najčešće imala dva poena prednosti, a kada je Vilimanović asom doneo kapitalnih 10-7, strateg Kleka Davor Ćuk je zatražio i prvi predah. Na tehničkom tajm autu "musketari" su imali četiri poena prednosti zahvaljujući blokovima kapitena Slobodana Milovanovića. Imali su Kraljevčani 15-10 i kontru koju nije iskoristio Adamović, a onda je Klek uspeo da se povrati sa tri vezana poena, što je nateralo Boška Mačužića da zatraži prvi tajm aut. Predah "musketara" nije urodio plodom, blok Ateljevića doneo je izjednačenje 15-15 i prvu izmenu kod domaćih, Adamovića je zamenio Ćosić, Ipak, posle bloka Tomića gosti su stigli do 15-17 i neizvesnost je bila zagarantovana. Gosti su stigli i do četiri poena prednosti, ali su domaći uspeli da se malo konsoliduju i dođu do 22-23. To je ipak bilo sve od "musketara" u ovom delu igre, 22-25.

Klek je drugi set počeo vođstvom 1-3, ali je Ribnica serijom 5-0 naterala trenera Banaćana da zatraži prvi tajm aut. Ponovo su puleni Boška Mačužića imali lepu prednost 10-5, ali se na tehnički tajm aut otišlo sa minimalnih 12-11. Ribnica je ponovo podigla nivo igre, naterala goste da greše, pa je novi trenerski tajm aut klupa gostiuju zatražila prvi vođstvu domaćina 17-13. Držali su Kraljevčani to vođstvo do završnice kada dobri servisi Ateljevića i odlični napadi Roljića vraćaju neizvesnost 22-21. Pri vođstvu Ribnice 23-22 gosti su imali kontru, ali je Roljića izblokirao Sl. Milovanović, da bi Tomić set loptu poslao u aut za 25-22 i izjednačenje u meču.

Početak trećeg perioda igre pripao je gostima u čijim redovima je dominirao Branko Roljić. Vodio je Klek svo do 8-10, kada su domaći serijom servisa kapitena Milovanovića i odličnim blokom Okošanovića stigli do vođstva koje su sačuvali do tehničkog tajm auta 12-11. Domaći su nastavili u istom ritmu, pa je Davor Ćuk pri vođstvu Ribnice 14-11 morao da posegne za novim predahom. Puleni Boška Mačužića su uspeli da održavaju vođstvo, pa je novi tajm aut gostiju usledio u završnici kada je na semaforu stajalo 19-15. Ništa nije pomoglo gostima, razigrao se Nenad Ćosić, Ribnica je završnicu odigrala furiozno i lagano stigla do 25-16 i vođstva od 2-1.

Na početku trećeg seta 5-1 za domaće, odmah tajm aut trenera gostiju kao da su naslutili konačan epilog. Gosti su ušli u seriju grešaka, a domaći puni adrenalina to kažnjavaju, pa je na tehničkom tajm autu rezultat glasio 12-6. Dileme nije bilo u nastavku seta, "musketari" su uvećavali prednost i na kraju zasluženo slavili 25-19 i 3-1 za beg sa devetog mesta i najavu sigurnog opstanka u ligi.

RIBNICA - KLEK SRBIJAŠUME 3 - 0 (25-22, 25-18, 28-26)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 300 Sudije: P. Balandžić (Beograd) i Petrović (Užice).

RIBNICA: Ilić 6 (3 bl, 3 gr) , Okošanović 21 (1 bl, 1 as, 5 gr), Adamović , Usiljanin 17 (1 as, 1 bl, 6 gr), Vilimanović 3 (2 as, 1 bl, 6 gr), Sl. Milovanović 8 (7 bl, 2 sg) , Močić (libero), Ćosić 14 (1 bl, 1 as, 5 gr), Pavlović Nisu igrali: St. Milovanović, Paunović, Marković Trener: B. Mačužić.

KLEK SRBIJAŠUME: Tomić 15 (1 bl, 8 gr), Ateljević 9 (2 as, 4 gr), Tanović 1 (as), Narančić 11 (5 bl, 5 sg), Roljić 10 (1 as, 1 bl, 5 gr), Providžalo 3 (1 as, 3 sg), Slavnić (libero) Nisu igrali: Grče, Salatić, Đukanović i Petrović Trener: Davor Ćuk.